Haftowanie na odzieży – sposób na personalizację

Haftowanie to popularny sposób na personalizowanie odzieży, ręczników, pościeli i innych elementów wykonanych z tkanin. Haft jest bardziej trwały i odporny na pranie niż inne techniki zdobienia materiałów, dlatego idealnie sprawdza się przy odzieży często używanej.

Zlecając haftowanie komputerowe na elementach wyprawki niemowlęcej możemy uzyskać niepowtarzalny i niebanalny prezent na chrzciny. Wyhaftowane imię na odzieży dziecka uczęszczającego do przedszkola to świetny pomysł, dzięki temu należące do niego ubrania z pewnością nie zagubią się.

Wyspecjalizowane firmy wykonują haftowanie emblematów, tarcz, plakietek czy naszywek dla określonych grup. Mogą to być plakietki imienne, harcerskie czy herby miast oraz wiele innych. Tego typu haftowane naszywki mają wszechstronne zastosowanie.

Haftowanie to kilka możliwych technik, wykonywane ręcznie jest niezwykle czasochłonne. Dzięki nowoczesnym maszynom hafciarskim można na podstawie projektu komputerowego wyszywać bardzo szybko używając jednocześnie do dwunastu różnych kolorów nici. Maszyna hafciarka jest w stanie idealnie odwzorować zaprojektowany logotyp pod względem kształtu jak i kolorystyki.

Firmy zajmujące się haftem komputerowym realizują indywidualne zamówienia, jednak najwięcej zleceń otrzymują od producentów odzieży, którzy za pomocą haftowanych znaków z logo utrwalają swoją markę. Często używane są również wszywki wykonane tą techniką. Ze względu na swoją trwałość i estetyczny wygląd haftowane komputerowo elementy są bardzo popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.