Haftowane ubrania – jak je zamówić lub samodzielnie wykonać?

Stopniowo do łask wracają ubrania z haftowanymi wzorami. To technika zarezerwowana już nie tylko dla strojów ludowych, ale spotykana także na koszulach, spodniach czy nawet ubraniach dla dzieci. Podpowiadamy jak zakupić tego typu koszulki z indywidualnym wzorem oraz ewentualnie jak samemu je wykonać.

Choć w popularnych sklepach sieciowych można znaleźć coraz więcej ubrań z haftowanymi wzorami kwiatów lub innych popularnych symboli, wielu osobom marzą się koszulki z oryginalnym wzorem, na przykład w postaci imienia lub samodzielnie zaprojektowanego haftu. Dla takich osób istnieją sklepy internetowe, oferujące haftowanie na koszulkach i bluzach. Przede wszystkim wykonują one zlecenia firmowe w formie naszycia logo firmy na uniformy pracowników, jednak można zlecić również projekty indywidualne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że tego typu wzór będzie zdecydowanie droższy niż standardowy nadruk, dokładna cena zależy jednak od rozmiaru, wykorzystanych kolorów i innych indywidualnych parametrów.

Haft na ubraniu można wykonać również samemu przy odrobinie cierpliwości i umiejętności. Haftowanie na zwykłym materiale jest jednak nieco trudniejsze, niż to na wybieranej przez wielu amatorów haftu kanwie, jednak każdy kto choć raz próbował wyszywać wzory na materiale, powinien bez problemu poradzić sobie z tym zadaniem. Na pewno dostarczy to dużo frajdy przede wszystkim dzieciom, które dzięki pomocy rodziców będą mogli od teraz nosić oryginalną koszulkę ze swoim imieniem lub ulubioną bajkową postacią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.